Rimini dovolenka

Článok publikovaný na stránke - Dovolenka Rimini

dovolenka Rimini Často sa nás pýtate tí, ktorí sa chystáte ešte len prvý krát na dovolenku v Rimini, prečo toľko častí Rimini uvádzame v popisoch a zoznamoch ubytovania na našom webe Emilia Romagna?

Je to pre lepšiu orientáciu tých, ktorí už oblasť poznajú. Ktorí tu ešte neboli, možno privítajú pár orientačných bodov a jedinečností Rimini, ktoré im pomôžu vybrať správne miesto dovolenky na 30 kilometrovom úseku pobrežia.

Strediská sú v zozname zoradené v takom poradí, ako nasledujú na pobreží od severu na juh. Ležia na východnom pobreží Talianska. Hoci dnes už tvoria takmer nepretržitú líniu jednej prímorskej riviéry, jednotlivé časti Rimini vznikali v rôznych obdobiach a až ich rozširovaním a dobudovaním sa pospájali a vytvorili dlhé súvislé letovisko Rimini, ktoré zaberá takmer polovicu prímorskej oblasti regiónu Emilia Romagna.

Jednotlivé časti Rimini od severu na juh:

Belaria
• Igea Marina
• San Mauro a Mare


sú strediská samostatné, oddelené, nachádzajúce sa najsevernejšie.

Torre Pedrera
Viserbella
Viserba
Rivabella

Vyššie uvedené strediská sú známe aj ako RIMINI NORD. Vlnolamy sú pozdĺž celého pobrežia tejto časti. Pár hotelov leží priamo na pláži. Vo väčšine sú aj hotely v prvej línii od pláže oddelené cestnou komunikáciou. Na pláži sa nachádzajú len zmrzlinárne, bary, reštaurácie, sociálne zariadenia a iné plážové vybavenie.

San Giuliano
Marina Centro

sú centrálne časti Rimini, "centrum mesta".

Bellariva
Marebello
Rivazzurra
Miramare

tieto časti sa nazývajú tiež RIMINI SUD, viac menej plynule prechádzajú jedna do druhej. Nie sú oddelené vodnými kanálmi, až Riccione, resp. časť Fogliano Marina je oddelená menším kanálom. V častiach Rivazzura a Miramare sú už úseky, kde predná línia hotelov opäť nie je od pláže delená cestnou komunikáciou, ale len prímorskou pešou promenádou. Rivazzura v celej svojej dĺžke, Miramare len čiastočne.

Riccione

Medzi Miramare a Riccione sa nachádza letisko, využívané najmä počas letnej sezóny na charterové lety. Napríklad ruskí turisti sem lietajú nielen v júli a auguste. Na dobré značkové nákupy vo vychytených obchodoch na Via Cecarini v Riccione či inde v Rimini nie je nikdy nesprávne ročné obdobie. Atmosféru štýlovej dovolenky v Taliansku je možné vychutnať si aj v inom, než letnom období.

Zhrnutie základných charakteristík Rimini

Jednotlivé časti Rimini bývajú rozdelené užšími či širšími vodnými kanálmi, ktoré ústia do mora. Spojenie medzi nimi je zabezpečené autobusovou dopravou, ktorá pohodlne zabezpečuje pohyb turistov po celom pobreží. Spomínaná autobusová linka č. 4 jazdí na trase Rimini Centro (východzia stanica) smerom na sever - Rivabella - Viserba - Viserbella - Torre Pedrera - Bellaria Igea Marina - San Mauro Mare (konečná). Opačným smerom na juh jazdí linka č. 11 Rimini - Delfinárium - Rimini Terme (kúpele) - Riccione. Lístok na autobus zakúpite v trafike alebo v automatoch na mince, ktoré sú pri väčších zastávkach.

Parková riviéra

Okrem mora a pláží ponúka Rimini návštevníkom bohatú ponuku zábavy v parkoch Italia in miniatura, Aquafan, Fiabilandia, Delfinárium. Kvôli vymenovaným parkom a atrakciám sa tunajšie pobrežie nazýva aj Parková riviéra.

Parková riviéra

Ubytovanie v Rimini

Príjemný hotel Touring má výbornú polohu oproti pláži v stredisku Rimini v časti Miramare. Obchody, bary a reštaurácie sú hneď v blízkosti hotela.

Ubytovanie v Rimini

San Marino

Prineste si pre šťastie najvzácnejšiu euromincu priamo zo San Marina, ktoré je z Rimini vzdialené iba iekoľko kilometrov a je lákavým cieľom výletov pre dovolenkujúcich pri mori.

San Marino

Eventy

4. júl sa dá dobre zapamätať, v Spojených štátoch slávia deň nezávislosti. Deň neskôr 5. júla sa v Rimini koná takzvaná ružová noc, niečo ako oslava Silvestra, nového roku uprostred leta.

Dovolenka Taliansko

Pre slovenských cestovateľov, najmä milovníkov mora a pamiatok je Taliansko jednou z najobľúbenejších destinácií. Dovolenka Taliansko má niekoľko nezanedbateľných výhod, dobrá dostupnosť letovísk severného Jadranu, špičkové lyžiarske strediská v Dolomitoch, nádherné mestá umenia a histórie ako Benátky, Verona, Florencia, Rím, Miláno ... Parková riviéra, aj tak sa označuje pobrežie Rimini, rozhodne patrí k tomu najlepšiemu v Taliansku.

dovolenka Taliansko

Mapa Rimini

Prehľadne vyznačené strediská na G-mape

mapa Rimini

Kontakt

zašlite nám svoje nápady, postrehy, otázky

kontakt

3 komentáre:

 1. užitočné zhrnutie rozdielov jednotlivých častí Rimini a tiež inšpiratívne čo sa aktivít týka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pekne si to vymyslela Anna ! Konečne niekto spracoval túto tému. Vďaka blogu "dovolenka Rimini" som aj ja pochopil princíp usporiadania Rimini a jeho jednotlivých častí. Myslím, že to pomôže viacerým milovníkom Talianska zorientovať sa v tejto významnej destinácii. Body dávam aj za názov "Parková riviéra", fakt som si neuvedomil, že je tu vlastne jeden zábavný park na druhom ;-)

   Odstrániť
 2. My pôjdeme tento rok najskôr zase s karavanom do Chorvátska do Dubrovníka. Tam sa nám páči :-) . Vlani sme si doň kúpili klimatizáciu , tak to bolo oveľa lepšie. Ono keď je tam cez deň skoro 40 stupňov av noci cez 20, tak sa to bez tej klimatizácie nedá prežiť.

  OdpovedaťOdstrániť